יכולות עיקריות המובנות בג'ומלה

תפריטים: אפשרות יצירת מספר רב של תפריטים, שכל אחד מהם מורכב מפריטים של תפריטים, שיכולים להצביע על תוכן, קישור, רכיב וכדומה. (כל תפריט יכול להכיל כמות רבה של רמות – תתי תפריט)

תכנים (דפים): כל התכנים דינמיים ויכולים להיות מסווגים לפי קטגוריות ולהופיע בכל מיני הקשרים. ניתן להציג תוכן ברמה של מדור \ קטגוריה (כותרת ותקציר – טוב לכתבות או חדשות) \ דף תוכן יחיד.

טמפלט דינמי וחכם: עמוד האינטרנט מורכב מאזורים רבים שמוגדרים בזמן אפיון ועיצוב האתר, כגון: עליון, תחתון, מרכזי, חלק ימני, חלק שמאלי ועוד. ניתן לקבוע עבור כל מודול באיזה אזור יופיע ובאלו עמודים.

מנהל משתמשים: מנהל את כל המשתמשים באתר לפי קטגוריות (6 רמות הרשאה שונות), ואת ההרשאות שהם מקבלים. כאשר אדם נרשם באתר הקדמי הוא רשום באתר תחת הסיווג הנמוך ביותר שקיים כ"משתמש רשום" – Registrated User ויכול לקבל פריווילגיות מסוימות. מנהל האתר יכול לשנות את רמת ההרשאה שלו ליותר גבוה. ישנן רמות הרשאה אשר מאפשרות ניהול תכנים על גבי האתר הקדמי ללא יכולת להיכנס לצד המנהל (admin )

מנהל אשפה: מנהל את התפריטים והתכנים שהושלכו לאשפה, ומאפשר מחזור תכנים מחוקים.

Banner Manager: ניהול באנרים פרסומיים עם אפשרות לניהול לקוח, תזמון תצוגה ושליטה בכמות הקליקים והחשיפות הניתנת לכל לקוח.

Contact Manager: מנהל יצירת קשר. ניהול של טפסי יצירת קשר, ניתן ליצור חלוקה לפי קטגוריות \ סניפים כך שלכל טופס יהיה את המייל של הסניף \ מחלקה.

NewsLetter: משלוח דוא"ל מהאתר למשתמשים לפי קבוצות \ יצירת "רשימות" (נושאים ראשיים כגון: תזונה, אורך חיים וכו') ותחת כל רשימה מספר לא מוגבל של ניוזלטרים. כל משתמש יכול לבחור להירשם לאחד או כמה נושאים ולקבל דיוורים למייל. ייווצר ארכיב של דיוורים לתצוגה באתר. מערכת הדיוור הינה משוכללת ביותר וכוללת תבניות לשימוש חוזר, סטטיסטיקה למשלוח של כל דיוור או רשימה (ניתן לראות כמה כבר קראו את המייל וכמה לא), ניהול משתמשים רשומים, שליחה בפורמט SMTP SERVER, הודעה מיידית על Bounce mail (מיילים שלא התקבלו) ועוד הרבה..

Template Manager: מנהל תבניות של האתר. ניתן לערוך את קבצי ה CSS וה- HTML של כל טמפלט.

Weblink Manager: מנהל של לינקים לפי קטגוריות. משתמש רשום יכול להוסיף לינקים. לכל לינק קיים מונה הסופר את ההקלקות עליו.

Poll Manager: במנהל סקרים בסיסי זה ניתן לערוך מספר רב של סקרים, לשמור ולהראות את תוצאות לגולשים. גולש לא יכול להצביע פעמיים מאותו מחשב.

סטטיסטיקה: התפלגות של גלישה לפי דפדפנים ומערכות הפעלה. מספר כניסות לכל העמודים, ורשימת התכנים שאנשים חיפשו באתר באמצעות רכיב החיפוש. ניתן גם לשלב את מנוע הסטטיסטיקה של גוגל.

מנהל תוספים: מאפשר להוסיף רכיבים תכנותיים להרחבת התפקודיות של האתר. הרכיבים התכנותיים מורכבים משלשה סוגים: תוספים שכוללים לוגיקה תכנותית, מודולים שמתבססים על תוספים וניתן לשלב באזורי דף, פלאגיין שניתן לשלב בתוך עורך הטקסט.

מאפיינים נוספים

  • ישנו ניהול באמצעות עוגיות בלא מעט היבטים של הג'ומלה, כמו זכירת משתמש ואי מתן הצבעה פעמיים בסקרים.
  • במהלך הגלישה אפשר להמיר כל עמוד לדף PDF, לקבל בגרסת הדפסה או לשלוח בדוא"ל לחבר. ישנם שלושה כפתורים מובנים לנוחות הגולש.
  • לג'ומלה רכיבים רבים (מעל ארבעת אלפים רכיבים), החל מלוח שנה ואירועים, מילון מונחים, סטטיסטיקה מפורטת, מנהל הורדות והעלאות של קבצים, ניהול רשימות תפוצה, מנהלי טפסים, גיבוי אתר, מנהל הרשאות, פורומים, ועד חנות אלקטרונית, רכיבים לתצוגת פלאש ווידאו ואף רכיב המשלב את היכולות של אתרי ויקימדיה באתר ג'ומלה.
  • הג'ומלה תומך בשימוש בתבניות, כך שניתן לשנות את המראה של האתר בבחירת תבנית אחרת בלחיצת עכבר. ניתן לבחור שדפים מסוימים באתר ישתמשו בתבניות שונות במקביל.

Tags: